Anasayfa » Haber: 'En gelişmiş lazer teknolojisi ile kusursuz göz operasyonu...'
 Info
anasayfa
English
Deutsch
güncel haberler ve duyurular
ücret karşılaştırma
online randevu - danışma
bilgilendirme seminerleri
klinik - hastane bul
üye girişi
En gelişmiş lazer teknolojisi ile kusursuz göz operasyonu...
Gelişen teknolojide son nokta

Göz kusurlarını düzeltmek için kullanılan laser tekniğinde, şimdi yepyeni bir teknoloji olan IntraLase LASIK uygulanarak, hastaların daha avantajlı tedavi olması sağlanıyor....
Gözün iyi görmemesine neden olan miyop, hipermetrop, astigmat bir refraksiyon kusurudur. LASIK ameliyat tekniği, şu anda halen dünyada refraksiyon kusurunun tedavisi için en çok tercih edilen yöntemdir. Yöntem iki basamaktan oluşur:

1- Kornea dokusunda 90 ila 160 mikron kalınlığında ince bir tabaka (flep) kaldırılır.
2- Flep kalktıktan sonra, yatak dokuya (stroma) lazer yapılarak kornea şekillendirilir.

GÜVENLİ VE MÜKEMMEL...

İlk kez Prof. Dr. İoannis Pallikaris tarafından yapılan LASIK ameliyatında, bu iki basamak şu ana kadar gelişen teknolojiyle beraber çeşitli değişikliklere uğrayarak daha güvenli ve daha mükemmel sonuçlar alınabilir hale gelmiştir. Lazer teknolojisinde yapılan uzay çağı denilen değişiklikler sayesinde, düşük ablasyon, Wavefront, Topolyzer, Q-Value gibi gelişimler özellikle ikinci basamaktaki başarıyı artırmıştır.

RİSK ORANI DÜŞÜYOR
Birinci basamakta kullanılan mikrokeratom da ise mekanik manuelden bilgisayarlı otomatize şekillere değişim göstererek, gelişimine devam etmiştir. Ancak, yine de mikrokeratomlarda bir jilet dolayısıyla kesim işlemi var ve bu kesim işleminin kusursuz yapılabilmesi için birbiriyle bağımlı birçok faktör söz konusu. Vakum sistemi, bıçakta hatasızlık, korneanın özellikleri, hastanın uyumu gibi. Bu faktörler arttıkça, minimum olan hata payı yükselmektedir.

Ağrısız çözüm

IntraLase, halen kullanılan LASIK ameliyatında flep oluşturmada mekanik mikrokeratomlara teknolojinin sunduğu alternatif bir yöntemdir.

IntraLase, Türkiye'de ilk defa Dünya Göz Hastanesi'nde, dünyada toplam 155 klinikte kullanılmaktadır. Bugüne kadar yaklaşık 200 bin ameliyat yapılmış ve hiçbir flep komplikasyonuna rastlanılmamıştır. IntraLase ayrıca:

* Keratokonus tedavisinde kullanılan INTACS (Intracorneal stromal ring) operasyonlarında ringin
yerleştirileceği tünelin oluşturulmasında kullanılabilir.

* INTRAINTACS Anterior lameller keratoplasti de kullanılabilir. Ameliyat süresi yaklaşık tek gözde 5 dakikadır. Mekanik yöntemdeki kadar yüksek vakum olmadığından, ağrı duyulmuyor. IntraLase ile flebi oluşturduktan sonra flebin kaldırılması için yaklaşık 15 dakika beklenebilir. Flep kaldırıldıktan sonra planlanan lazer tedavisiyle kornea şekillendirilir. Yarım saat sonra, hasta doktor tarafından tekrar görülür. IntraLase flep kenarları daha dik olduğundan dolayı, daha mükemmel yapışma, daha az epitel problemler görülür ve iyileşme süresi daha kısa olur. Bir gün sonra kontrol yapılarak tedavi sonlandırılır.

KİMLERE YAPILIR?

IntraLase, LASIK endikasyonları konulan tüm hastalara yapılabilir. Özellikle mekanik mikrokeratomlardan, korneanın kesilmesinden dolayı korkan hastalar, korneası çok düz, dik ve çok yüksek astigmatizması olan hastalarda tercih edilmesi gerekmektedir.

Intra Lase LASIK'in avantajları

* Planlanan cerrahi sonuçlarda net başarı, kişiye özel flep uygulamasıdır. Flebin kalınlığı, boyutu, yerinin tespitinde kusursuz başarı sağlanır. Mekanik yöntemle son derece nadir görülse de flep oluşturma esnasında görülen sorunlar nedeniyle oluşan Buttonehole, free flep, desantralize flep, yarım veya küçük flep oluşması gibi komplikasyonlar hemen hemen hiç görülmez. Şimdiye kadar tedavisi yapılan 200 bin vaka içerisinde, bu nedenlerle ameliyat iptali ya da ertelenmesi olmamıştır.

* Kuru göz oluşumunda daha az risk taşır.
* DLK (Difüz Lameller Keratit) riskini azaltır.

* Flep altı epitelyum yürümesinin riskini düşürür.

* Flep keskin kenarlı olduğu için daha güçlü yapışır, bu nedenle kayma, kırışma riskleri azalır.

* Oluşturulan yatak stromanın kusursuz yüzeyi, yapılacak excimer lazerden elde edilecek sonucun daha net olmasını sağlamaktadır. Özellikle Wavefront gibi kişiye özel tedavinin yapıldığı durumlarda, sonuçta mükemmeliyete götürür.

* Özellikle çok dik ya da çok düz kornealı, kapak aralığı dar olan mekanik keratom kullanımının zor olduğu vakalarda, kolayca flep elde edilebilir

IntraLase LASIK
Dünyada LASIK'in kullanıldığı günden beri, mekanik mikrokeratomlara alternatif ilk defa yeni bir teknoloji geliştirildi:

INTRALASE; bilgisayar kontrolünde lazerle flebin kaldırılmasıdır. Flep yeri, büyüklüğü, kalınlığı doktorun planladığı şekilde kusursuz olarak yaratılır. IntraLase, flebin elde edilmesi basamağında riskleri neredeyse sıfıra indirmektedir. Intra- Lase LASIK, kişiye özel flep oluşturma imkanı verir. IntraLase'te Femtosecond teknolojisi kullanılır. Femtosecond teknolojisi; saniyede 15 bin lazer nokta vuruşunun bir araya gelerek oluşturduğu devamlı akan bir lazer ışını, 23 mikron büyüklükte karbondioksit- su karışımı kabarcıklar oluşturarak, stromada kusursuz bir ayırma yapar. Flep büyüklüğü, yeri, kalınlığı bilgisayar kontrolü altında planlanabilir. Flebin çevresel kesisi dik olarak yapılabilir; bu, göz sinirlerinin daha az hasarına, flebin yerine yayıldıktan sonra daha stabil yapışmasına neden olur. Flep altında epitel yürümesi riski azalır.

Kaynak:
http://www.takvim.com.tr
Kaynak:
Gözlazerseçimi.com
 Üyelerimiz:
Acıbadem Göz Sağlığı Merkezi
Ada Göz Dal Merkezi ve Cerrahi Birimi
Akdeniz Göz Merkezi
Alman Hastanesi
Amerikan Hastanesi
Anadolu Göz Merkezi
Anatolia Göz Merkezi
Antalya Anadolu Hastenesi
Ateş ve Ateş Göz Kliniği
Avrupa Şafak Hastanesi
Avrupa Göz Hastalıkları Merkezi
Avrupa Göz Merkezi
Bursa Göz Merkezi
Bursa Vatan Hastanesi
Çağın Göz Hastalıkları Merkezi
Denizli VizyonGöz Merkezi
Dr. Cezmi Kahvecioğlu Kliniği
Dr. Leyla Kandur Lasik Institute
EyeSTAR Lasik Institute
Florence Nightingale Göz Hastalıkları Merkezi
Gözaydın Laser Göz Merkezi
Gözenur Göz Merkezi
Gözlazerseçimi.com
Gözlazerseçimi.com
Hayrunnisa Hastanesi
Işık Göz Merkezi
Ilgi Göz Hastalıkları Merkezi
International Hospital İstanbul
Istanbul Cerrahi Hastanesi
Istanbul Göz Hastanesi
Istanbul Medicine Hospital
Istanbul Medipol Hastanesi
Karadeniz Lazer Göz Merkezi
Kartal Göz Merkezi
Kayseri Göz Merkezi
Kudret Göz İstanbul
Kudret Göz Ankara
Laser Fako Limited şirketi
Lazervizyon
Maya Göz Adana
Maya Göz Ankara
Maya Göz Kayseri
Memorial Hastanesi Göz Merkezi
Mersin Vizyon Göz Merkezi
Mirkelam Göz Lazer Merkezi
Net Lazer Göz Merkezi
Opr. Dr. Nusret Baş
Optimed Göz Kliniği
Osmanoğlu Kliniği
Rufus Göz Kliniği
Samsun Dünyam Lazer Göz Merkezi
Süper Vizyon Lazer Göz Merkezi
Taksim Göz Hastalıkları Merkezi
Talya Göz Merkezi
Turkiye Hastanesi
Veni Vidi Özel Göz Sağlığı Hizmetleri
 Tedavi Yöntemleri
Ck (kondaktif keratoplasti)
Epi-lasik
Fakik-iol
Fako-katarakt
Keratokonus
Kornea nakli
Lasek
Lasik
Prk
Refraktif lens değişimi
Renkli kontakt lenser
Sert kontakt lenser
Wavefront (kişiye özel tedavi)
İntacs | Ferrara | Keraring
İntralase lasik (femtosecond)
Şeffaf kontakt lenser
 Haber Bülteni
Yeni kampanyalardan ve güncel haberlerden ilk önce haberdar olmak için hemen üye olun. Buraya tıklayın.

Klinik / Hastane Üyeliği | © Copyright 2007-2013 Göz Lazer Seçimi.com bir BirOneri.com Internet Medya projesidir | Her hakkı saklıdır | Estetik Dis Hekimi
İletişim gozlazersecimi.com | Güvenilir Online AlisVeris Magazalari